+36 70 / 332-3252
info@fecskegyogycentrum.hu
6000 Kecskemét, Zimay László u.4/a
 
KEZELÉSEK
A Fecske Gyógycentrum kezelései

PelviPower magnetoterápia és Biofeedback tréner (December 12-től foglalható időpont)

 









Inkontinencia kezelése Kecskeméten!


PelviPower gátizomzat tréning az inkontinencia ellen!
Jöjjön el, próbálja ki és győződjön
meg személyesen!



Vegyen részt egy ingyenes tanácsadáson és kezelésen
mindenféle kötelezettség nélkül!
Hívjon bizalommal
, hogy inkontinencia panasza kezelésére egy ingyenes tanácsadás és próbatréning keretében megtaláljuk
19 program közül a leghatékonyabb megoldást!

Tolnai Erika 70/866-8264
  
               Mágnesterápia    (kattintson a fotókra)        Biofeedback                   

 
Szakmai körökben közismert, hogy a csak szóban elmondott, vagy írásban átadott utasítások nem elégségesek a gátizomtorna megfelelő kivitelezéséhez, erősítéséhez. Így a nőknek csak harmada, fele képes a medencefenék izomzatának helyes, megfelelő összehúzására, ráadásul a szabálytalanul végzett gátizom  torna akár a vizeletinkontinencia kialakulását is elősegítheti.
A férfiak jelentős hányada nem vesz tudomást, hogy van medencefenék izomzata, mindaddig, amíg nem találkozik a problémával, például egy prosztataműtétet követően.
A nem megfelelő kontroll nélkül végzett gátizomtorna nemhogy segít megoldani a problémát, hanem sok esetben még akár kárt is okozhat. A Biofeedback készülék használata során a képernyőn láthatóvá válik a gátizom összehúzódásának mértéke, így vizuális visszacsatolással kontrollálhatóvá teszi a tréninget és segíti a medencefenék izmainak megismerését, megfelelő edzését.

A PelviPower magnetoterápia és a biofeedback kezelések együttes használata biztosíthatják a tartós eredményt, a kívánt cél elérését! 19 program közül választjuk ki a leghatékonyabb kezelést a vizelettartási problémájára, legyen stresszinkontinenciája, sürgető inkontinenciája, ezek kombinációja a kevert inkontinencia vagy akár székletinkontinenciája.                   

 

MÁGNESTERÁPIA (MFT)

A PELVIPOWER MÁGNESTERÁPIA (magnetoterápia, MFT) ismétlődő impulzusokkal stimulálja és erősíti a medencefeneket és az azt körülvevő izomzatot. A mágnesterápia mindenki számára alkalmas, akik a klasszikus gátizom erősítést nem tudják megbízhatóan végrehajtani, vagy egyszerű és hatékony edzésre vágynak. 19 program közül választjuk ki a leghatékonyabb kezelést, ami megoldást jelenthet vizelet inkontinencia vagy széklet inkontinencia panaszaira!
 
-15-20 perc
-1-3 alkalommal hetente
-3-12 hetes tréning (általában 5 hét)



 

BIOFEEDBACK TRÉNING (BFT)

A BIOFEDBACK TRÉNER önmagunk edzését segíti. Gyakorlat közben egy integrált szenzor regisztrálja a medencefenék-izmok aktivitását, összehúzódását, ezáltal az izmok mozgása monitoron válik láthatóvá, így tudomást szerezve arról, hogy pontosan mi zajlódik le a testünkben. Megteremti az idegrendszeri kapcsolatot, amire a hagyományos intim torna és gátizom gyakorlatok nem képesek. Ez a biofeedback (vizuális visszacsatolás) növeli az edzés hatékonyságát a medencefenék izomzatának érzékelését és így lehetővé teszi a gyakorlat helyes elvégzését. A központi idegrendszerben rögzülnek a helyes mozdulatok, így az otthonunkban elvégzett gátizom gyakorlatok is szabályosak és hatékonyabbak lesznek.
A PELVIPOWER MÁGNESTERÁPIA ÉS BIOFEEDBECK orvostechnikai eszközök együttes használatával érjük el a kívánt eredményt nők és férfiak esetében egyaránt!

 
-15-20 perc
-1-3 alkalommal hetente
-3-12 hetes tréning




PelviPower™ tréning 
 
A kezelés alatt a medencefenék izomzatának (non-invaziv: tű, szike használata nélküli) elektromágneses stimulációja történik. A mágneses mező impulzusai több ezer izomösszehúzódást generálnak egy kezelés alatt-
biztonságosan, hatékonyan és fájdalommentesen.

 


PelviPower személyre szabott kezelés

 

INKONTINENCIA ESETÉN

SZÜLÉS UTÁN

HÖLGYEKNEK

  Hólyaggyengeség  Medencefenék izomzat Klimax 
  Bélrenyheség  helyreállítása szülés után Hólyaggyengeség 
  Vizeletcsepegés   Szövetek feszesítése
  Megelőzés   Libidó növelése
       
 

URAKNAK

HÁTFÁJÁS ESETÉN

SPORTOLÓKNAK

  Vitalitás  Hátfájdalom Teljesítmény fokozása
  Potenciafokozás Izomlazítás Bélrenyheség
  Vizeletcsepegés Izomerősítés Vizeletcsepegés
  Megelőzés Testtartás javítása Megelőzés

 

Inkontinencia

Vizeletinkontinencia

A vizeletinkontinencia akaratlan vizeletvesztést jelent.
Ez a probléma világszerte minden 15. embert érint, de a jelenlegi kezelési eljárások továbbra is többnyire vagy invazívak vagy megbízhatatlanok.
A vizeletinkontinencia formái ugyanolyan változatosak, mint az okaik. A tünetek jelzik az inkontinencia típusát.
A hólyaggyengeség gyakori probléma, amely minden korosztályt érinthet – akár nőket, akár férfiakat. A "gyenge hólyag" okai általában nagyon eltérőek, és az izomrendellenességektől az idegpályákon keresztül történő ingerületátviteli problémákon át a nem-specifikus változásokig terjednek.
A vizeletvisszatartási problémákat a tünetek alapján csoportosítjuk, amelyek közül a leggyakoribbak a stressz-, a késztetéses (sürgető), vagy kevert inkontinencia.
 

Késztetéses/sürgető inkontinencia

Jellemzője az erős vizelési inger, hirtelen jelentkezik, és önkéntelen vizeletszivárgás kíséri, ha valaki nem ér azonnal a WC-hez. Ennek okozója a hólyagizomzat, mely a sürgető inkontinencia esetén túlérzékenyen reagál, és önkéntelenül összehúzódik, pl. hólyaggyulladás esetében, vagyis a húgyhólyag akkor húzódik össze, amikor nem kellene. Hólyagtréninggel megtanulható az inger megjelenését követő vizelés késleltetése.
 

Terheléses/stressz inkontinencia

Ha köhögés, tüsszentés, nevetés, ugrálás és egyéb mozgások – azaz fizikai stressz – akaratlan vizeletvesztéshez vezetnek, a medencefenék izmai és a záróizom rendszerint gyengék. Ennek eredményeként a húgycső kimenetét többé nem tudja megbízhatóan lezárni. A megnövekedett fizikai terhelés, stressz (innen ered a név) nyomásnövekedést okoz a kismedencében, és így a hólyagban is. Ez a megnövekedett nyomás azután legyőzi a legyengült záróizom rendszert: a vizelet ellenőrizetlenül elfolyik.4
 

A stressz vizeletinkontinencia fokozatai:

1. fokozat: köhögés, tüsszentés, nehéz tárgyak emelése vagy cipelése esetén (erős nyomásnövekedés a hasban)
2. fokozat: járás és futás vagy felkelés és leülés közben (mérsékelt nyomásnövekedés a hasban)
3. fokozat: fekve is (nagyon enyhe nyomásnövekedés a hasban)
Az ok gyakran a medencefenék izomzatának gyengülése, például hüvelyi szülés, műtétek és/vagy degeneratív folyamatok, mint pl.hormonhiány menopauzában (menopauza) vagy általános izomsorvadás idős korban. Ezenkívül a méh megereszkedése nem ritkán inkontinenciával jár. Fiatal és középkorú hölgyekben ez a vizeletinkontinencia fordul elő leggyakrabban.
Mindkét nemnél a hólyagra nehezedő, az elhízás okozta többletsúly okozhat még inkontinenciát.
A stressz inkontinencia férfiaknál a húgycső felső részének vagy a húgyhólyagnyaknak sérülése miatt, főként prosztataműtét után léphet fel. Férfiakban és nőkben egyaránt ronthat a betegség állapotán az elhízottság, mivel így több teher nehezedik a húgyhólyagra.
A PelviPower™ tréning kiváló megoldás lehet a stressz inkontinencia tüneteinek csökkentésére
 

Kevert inkontinencia

Előfordulhat akaratlan vizeletvesztés mind a vizelési ingerrel, mind a fizikai erőfeszítéssel kapcsolatosan. A kevert inkontinencia során a késztetéses és stressz inkontinencia együttesen jelentkezik. Különösen idős korban gyakran több ok is lehet, amelyeket nem mindig könnyű diagnosztizálni.
 

Széklet inkontinencia

A folyékony vagy szilárd széklet ellenőrizetlenül távozik. Az érintettek gyakran nem is tudnak különbséget tenni a széklet és a bélgázok között. A vizelet inkontinenciához hasonlóan a széklet inkontinencia esetében is számos ok lehetséges: kiváltó okok lehetnek a záróizom károsodása, neurológiai betegségek, mint az Alzheimer-kór és a sclerosis multiplex, de az aranyér vagy egy akár egy bélműtét is kiváltó ok lehet.
 

Az inkontinencia kezelése:

A korábbi terápiák elsősorban gyógyszerkészítményekre, különféle formájú pelenkákra és betétekre, sebészeti beavatkozásokra és invazív kezelésekre vonatkoztak.
Stressz inkontinenciaban, de néhány késztetéses inkontinenciában szenvedő betegnél is azonban a medencefenék edzés az első terápia. A tréninget mindenképpen szakértői irányítás mellett kell elsajátítani, ellenkező esetben előfordulhat, hogy rosszul hajtják végre és nem lesz eredmény, ráadásul rosszul történik a beidegződés.Éppen azért, mert a medencefenék izmait nem könnyű edzeni, különösen kezdetben, akkor a biofeedback, vagyis a visszacsatolás a stimuláció támogatására, az önérzékelés megtanulására jól használható.
Ritkábban alkalmaznak olyan gyógyszereket, amelyek javíthatják a húgycső záródási funkcióját, azonban tényként kijelenthető, egyelőre sajnos nincs olyan gyógyszer, amely akár nőknél, akár férfiaknál meg tudná gyógyítani az inkontinenciát. Haz az inkontinencia enyhe, típusa késztetéses, akkor a tünetek gyógyszeresen kezelhetők, enyhíthetők, de nem szabad figyelmen kívül hagyni, a gyógyszereknek lehetnek mellékhatásai, ezért azokat csak az orvos utasítása szerint lehet szedni.
 
Ha a szokásos konzervatív kezelési lehetőségek kimerültek, ha azok nem segítenek, akkor műtét is lehetséges. Súlyos esetben a teljesség igénye nélkül a következő urológiai, sebészeti beavatkozások lehetségesek:
Hüvelyplasztika
Prosztata műtét
Szalagműtétek
Művi záróizom beültetés
A legmegfelelőbb és legígéretesebb terápiát a kezelőorvos választja ki, azonban az is tény, hogy minden műtét kockázatokkal jár, így azt alaposan meg kell fontolni.
 
Késztetéses inkontinencia esetén, bármilyen megdöbbentően is hangzik, viselkedésterápia is segíthet, a húgyhólyagot bizonyos időközökhöz lehet "szoktatni" az ürítéshez. A hólyag meghatározott időközönkénti kiürítésével pontosan ehhez a ritmushoz alkalmazkodik, és "elfelejti" a késztetést ezen időpontok között.Hasznos információ, hogy a vizelési inger gyakorlatilag soha nem tart öt percnél tovább. Ezeket a perceket kibírva, "megnyerhető a csata"!

 

Pelvi Power Tréning érdeklődés és bejelentkezés: Tolnai Erika: +36 70 866 8264



Jelentkezzen be online!

Vizsgálatunkra gyorsan, online is bejelentkezhet.
Jelentkezzen be online!

                                                                

  © 2022 Fecske Gyógycentrum


ELÉRHETŐSÉG

6000 Kecskemét, Zimay László utca 4/A
+36 70 332-32-52
info@fecskegyogycentrum.hu





NYITVATARTÁS

Hétfő-Péntek: 8 - 20 h